Nastrój dzięki taśmom LED | Elektrotek

Taśmy LED

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby nastrojowych wnętrz. To co dodaje im nastroju, to przeważnie dobrze zaplanowane oświetlenie – niezbyt jasne, nienachalne, robiące wrażenie lekkiego półmroku. Takie oświetlenie przeważnie kojarzy się ze światłem świec, które zawsze wprowadzają romantyczną atmosferę. Jednak świece nie są najbezpieczniejszym sposobem na oświetlenie wnętrza. Jednak nie trzeba się tym martwić. Ten sam efekt uzyskamy, jeśli dobrze zaplanujemy oświetlenie taśmami LED.

W domu…

Każda dobra hurtownia elektroinstalacyjna nowe kable posiada w swojej ofercie różne odcienie taśm LED. Do stworzenia romantycznego nastroju najlepiej nadają się te w ciepłych kolorach. Taśmy LED trzeba dobrze zaplanować. W nowoczesnych mieszkaniach taśmy umieszcza się w podwieszanych sufitach oprócz zwykłych halogenów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nad sofą w salonie można zapalić zwykłe światło, gdy chcemy coś zjeść lub poczytać, ale również zrobić nastrojowy półmrok, gdy mamy zamiar leniwie drzemać przy wieczornym filmie. Taśmami LED można podświetlić również półki lub zabudowę z karton-gipsu. Będą idealne do stworzenia delikatnej poświaty pod szafką z akwarium, modelem statku czy ulubioną rzeźbą domowników. Pasują również jako dodatkowe podświetlenie luster, a nawet gablotki z zastawą. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby taśmy LED stosować z umiarem. Mają one tylko nadawać nastrojowe akcenty tu i ówdzie, a nie oświetlać każdy mebel w pomieszczeniu.

… i w punkcie usługowym

Nastrojowy półmrok świetnie sprawdza się też w różnego rodzaju punktach usługowych, zwłaszcza w salonach SPA, kawiarniach czy gabinetach lekarskich. Delikatne światło z taśm LED wycisza, uspokaja i relaksuje. W miejscach, gdzie mocne światło potrzebne jest do wykonania usługi, powinno być ono umieszczone punktowo tylko tam, gdzie jest niezbędne, by wygodnie pracowało się usługodawcy, ale żeby równocześnie nie męczyło klienta. Światło z taśm LED jest idealne do poczekalni, by wyciszyć nieco oczekujące na wizytę osoby.