Blog

Przewody nawojowe

Cechy drutów nawojowych

Druty nawojowe wykorzystuje się w poszczególnych komponentach wielu maszyn i urządzeń. W związku z tym muszą być zrobione z odpowiednich materiałów. Tylko wtedy będą mogły zachować wymagane właściwości. Kluczowe jest dopasowanie drutu do rodzaju eksploatacji. Aby to zrobić, należy znać dobrze charakterystykę drutów nawojowych i wybrać wysokiej jakości produkt.
Złącza kablowe

Złącza kablowe. Czym są?

Złącza kablowe mają szerokie zastosowanie. Pełnią funkcję złączy przelotowych lub końcowych. Są wykorzystywane do rozdziału energii elektrycznej lub jej pomiaru. Zabezpieczają przed zwarciami i przeciążeniami w sieciach niskiego napięcia. Dają możliwość odejścia od trasy kablowej niskiego napięcia oraz zasilenia odbiorcy za pomocą wewnętrznej linii zasilającej.
Rodzaje opraw oświetleniowych

Rodzaje opraw oświetleniowych

Oprawy oświetleniowe dostępne są w wielu różnych rodzajach. Można podzielić je na różne grupy biorąc pod uwagę miejsce czy sposób ich zastosowania, sposób montażu czy właściwości fotometryczne. Wybierając konkretną oprawę, bierzemy pod uwagę też to, jaki ma spełniać charakter: zapewniać bezpieczeństwo, czy pełnić funkcję dekoracyjną.
Oświetlenie LED

Oświetlenie LED. Co warto wiedzieć?

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – jest niezwykle energooszczędne i pozwala na dopasowanie konkretnej barwy światła. LED to skrót od Lighting Emitting Diode. Oznacza on diodę elektroluminescencyjną. Diody załączają się bardzo szybko i zużywają do tego mniej energii niż klasyczne żarówki.
oświetlenie w mieszkaniu

Jak zaplanować oświetlenie w mieszkaniu?

Urządzanie nowego mieszkania lub remont starego to duże wyzwanie. Jeśli chcemy zaprojektować wnętrza bez pomocy architekta, musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jedną z nich jest sprytne zaplanowanie oświetlenia w pomieszczeniach. Obecnie każda profesjonalna hurtownia elektroinstalacyjna oferuje wiele rozwiązań zarówno jeśli chodzi o nastrojowe, przydymione światło, jak i solidne oświetlenie do miejsc pracy. Czym kierować… View Article
oprawy LED

Nowoczesne oświetlenie LED

Oświetlenie LED jest niezwykle ekonomiczne. Nic wiec dziwnego, że robi furorę od wielu lat. Każdy szanujący się projektant wnętrz aranżując nowe mieszkanie pamięta o umieszczeniu w nim tego typu oświetlenia. Nawet osoby urządzające lokal na własna rękę chcą, by to nowoczesne rozwiązanie pojawiło się w ich domu. Dlaczego, poza tanią eksploatacją, oświetlenie LED jest tak… View Article