Oświetlenie żarówkami LED w oprawkach jest bardzo nowoczesne

oprawy LED

Oświetlenie LED jest niezwykle ekonomiczne. Nic wiec dziwnego, że robi furorę od wielu lat. Każdy szanujący się projektant wnętrz aranżując nowe mieszkanie pamięta o umieszczeniu w nim tego typu oświetlenia. Nawet osoby urządzające lokal na własna rękę chcą, by to nowoczesne rozwiązanie pojawiło się w ich domu. Dlaczego, poza tanią eksploatacją, oświetlenie LED jest tak pożądane?

Design

 Przede wszystkim chodzi o nowoczesny design. Oprawy LED są bezpretensjonalne i minimalistyczne. Doskonale więc wpisują się w trendy urządzania nowoczesnych wnętrz. Dzięki skromnym oprawom, najczęściej wbudowanym w sufit nie musimy wybierać ozdobnego plafonu czy żyrandola, który wygląda nieco staroświecko. Lampy LED pozwalają na stworzenie nowoczesnych sufitów podwieszanych, dzięki którym otrzymujemy równomierne oświetlenie na całej jego długości. Żarówki w oprawach LED nie zajmują miejsca pod sufitem. Są więc idealne do niskich i małych wnętrz, optycznie je powiększają. Ponieważ nie zwisają z sufitu, mogą być montowane blisko szaf czy drzwi, nie uniemożliwiając ich otwierania. Oprawy LED można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu zawsze da się wybrać coś, co by pasowało do danego stylu wnętrza. Dodatkowo nie osiada na nim tyle kurzu, co na zwykłym żyrandolu.

Gdzie sprawdzają się oprawy LED?

Żarówki LED są wspaniałym pomysłem w zasadzie do każdego pomieszczenia. Nadają nowoczesności w postaci wyżej wspomnianego sufitu podwieszanego w pokoju gościnnym. Sprawdzają się świetnie w kuchni, mogą być dobrym oświetleniem nad blatem. Żarówki w oprawach nadają się też na przedpokój. W starych blokach hol przeważnie jest bardzo mały, dwie lampki LED nie przytłoczą go więc tak, jak powieszony w nim żyrandol. Oświetlenie LED jest też dobrym pomysłem do pokoju dziecięcego zwłaszcza, jeśli można włączać je punktowo. Gdy maluchowi zdarzy się przysnąć na łóżku, możemy zgasić żarówkę nad nim, ale zostawić zapaloną tę w drugim końcu pokoju, by maluch nie przestraszył się ciemności, gdy się obudzi.