Co wchodzi w skład osprzętu instalacyjnego elektrotechnicznego?

osprzęt instalacyjny

Stosowanie nowoczesnych, systemowych rozwiązań to obecnie standard w przypadku tworzenia oraz wymiany instalacji elektrycznych. W celu sprawnego przeprowadzenia prac stosuje się nowoczesny osprzęt elektrotechniczny, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy zajmującej się pracami instalacyjnymi. Wyjaśniamy, jakie są podstawowe elementy osprzętu elektrotechnicznego i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

Co to jest osprzęt elektrotechniczny?

Osprzęt elektrotechniczny to zestaw wielu elementów, które różnią się konstrukcją oraz zastosowaniem. Osprzęt elektrotechniczny stosuje się w celu montażu, ochrony i łączenia elementów instalacji elektrycznej. Jest to duża grupa produktów, które powinny wyróżniać się wysoką jakością, trwałością oraz funkcjonalnością.

Jakie elementy wchodzą w skład osprzętu elektrotechnicznego?

Osprzęt elektrotechniczny możemy podzielić na kilka kategorii. Wyróżniamy m.in.:

  • osprzęt oświetleniowy, w którego skład wchodzą odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe i źródła światła do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków,
  • systemy umożliwiające bezpieczne prowadzenie przewodów i kabli m.in. rury osłonowe,
  • rozdzielnie elektryczne oraz obudowy sterownicze, które są niezbędnym elementem ochrony instalacji,
  • osprzęt elektroinstalacyjny,
  • aparaty do osprzętu elektrotechnicznego,
  • osprzęt siłowy.

Najczęściej stosowane elementy osprzętu elektrotechnicznego to m.in. gniazda, mierniki, zasilacze, złączki do kabli, wyłączniki, puszki elektryczne, wtyczki, rozgałęźniki, a także elementy do automatyki.

Czym kierować się podczas wyboru osprzętu elektrotechnicznego?

Osprzęt elektrotechniczny powinien wyróżniać się najwyższą jakością, o której świadczą nie tylko precyzja wykonania i zastosowanie odpowiednich materiałów, ale także niezbędne aprobaty i świadectwa bezpieczeństwa. Jedynie produkty spełniające rygorystyczne normy jakości powinny być wykorzystywane podczas tworzenia oraz naprawy instalacji elektrycznych. Oferujemy bogaty asortyment osprzętu elektrotechnicznego, który wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością, ale także korzystną ceną. Służymy fachową radą i pomocą podczas wyboru produktów idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów.